НОВИНИ ТА ПОДІЇ

Міжнародний день грамотності

04-08-2020   Міжнародний день грамотності – свято, що відзначається у всьому світі під егідою Організації Об'єднаних Націй. Головна мета цієї події – активізувати зусилля міжнародного співтовариства щодо поширення грамотності як інструменту розширення прав і можливостей усіх людей.

Понад півстоліття тому, з 1966 року, ЮНЕСКО офіційно почала відзначати Міжнародний день грамотності 8 вересня. Дата вибрана не випадково. За рік до цього в Тегерані відбулася Всесвітня конференція міністрів освіти з ліквідації неграмотності, яка і рекомендувала активізувати зусилля суспільства з поширення грамотності серед населення Землі.

 

У 2002 році Генеральна Асамблея ООН оголосила Десятиліття грамотності Організації Об'єднаних націй, яке проходило в період з 2003 по 2012 рр. під девізом "Грамотність для всіх". ЮНЕСКО виступала координатором для стимулювання та активізації в міжнародному масштабі заходів, що проводяться в рамках Десятиліття.

Грамотність – це не тільки вміння правильно читати і писати. За визначенням ЮНЕСКО, грамотність для людини прирівнюється до свободи.

Одне зі значень слова "грамотність" - це володіння цілим комплексом суспільно-необхідних знань і навичок, які дозволяють людям свідомо брати участь у соціальних процесах, а також вільно спілкуватися різними мовами і в різних культурах у сучасному світі.

Можна було б припустити, що у час розвитку новітніх інформаційних технологій, проблема неписьменності зовсім неактуальна. проте, за даними ЮНЕСКО, на сьогодні понад 260 мільйонів дітей не ходять до школи і практично кожна дев'ята доросла людина в світі неграмотна.

Пропонуємо скористатися наступними інтернет-ресурсами:

Грамотність як індикатор освіченості

Сучасне розуміння понять неграмотність і грамотність

Грамотність – запорука успіху людини

Бібліосходинки: Міжнародний день грамотності

Шляхи підвищення орфографічної грамотності

Історія розвитку усного та писемного мовлення

Перевірка орфографії онлайн

Безграмотність – шкідник розвитку цивілізації

Батьки і дитяча грамотність

Синтаксичні особливості професійного мовлення

Вимоги до орфографічних вправ

Техніка мовлення

Розвиток мовлення

Індекс людського розвитку

Рейтинг країн світу за рівнем освіти

Чому безграмотність стає нормою

Міжнародні премії ЮНЕСКО в галузі грамотності

Бібліопазли: Найкращі досягнення у популяризації читання

8 вересня - Міжнародний день грамотності

Міжнародний день грамотності

Міжнародний день грамотності: дата, історія і значення свята